Gry online zbiór kultowych gier

Kanada atrakcje turystyczne

Jeżeli masz w życiu wybrać się jedynie do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki krajoznawcze odnajdziemy w tym miejscu na każdym rogu. Kanada jest nadzwyczaj rozległym państwem, zajmującym przeszło połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla podróżników, bo proponuje także atrakcje miejskie z bogatą ofertą kulturalną, lecz przede wszystkim bogactwo dzikiej przyrody. Punkty obowiązkowe dla każdego turysty znajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – naświetlamy kilka z nich.
Pamiętaj także o
wiza do kanady

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się nudzić w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miasta mają do zaoferowania wszystko, czego możemy oczekiwać od metropolii – bogatą propozycję kulturalną, znamienite restauracje, zabytki, za pomocą których zdołamy dowiedzieć się krocie o historii powyższego rozbrajającego kraju. Czołówka kanadyjskich miast to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Każde z tych miast oddalone od siebie o tysiące kilometrów ma do zaoferowania całkiem inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica daje nam na talerzu to, co najlepsze – historyczne budowle, olbrzymie biurowce, ale i muzea. Montreal, określany mianem kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to rozległy biznes i głośne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o powiązaniach handlowych z Azją. I wreszcie spokojne i senne Calgary, przejście do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to kraj skrajności, jeśli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górskie krajobrazy, gęste lasy, pustynne bezdroża a także wybrzeża oceanów – każdy odszuka tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością umieszczony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Sprzymierzeńcy górskich widoków doskonale odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z malowniczych górskich krajobrazów z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi jak na przykład z pocztówki. To cudowne miejsce, aby zaznajomić się z pięknem Gór Skalistych

0 Replies to “Kanada atrakcje turystyczne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *