Gry online zbiór kultowych gier

Windy – serwis i montaż. Katowice

Windy – dźwigi do przejazdu osób oraz towarów

Budownictwo mieszkaniowe, jak i budowle pełniące funkcję obiektów przydatności powszechnej, powinny być zaadaptowane do zdolności motorycznych wszystkich użytkowników. Chodzi o niezbędne udogodnienia, jakimi są windy osobowe i towarowe, cz też platformy dla osób niepełnosprawnych.

Winda – urządzenie znane od długiego czasu

Wbrew pozorom, winda w żadnym razie nie jest nowoczesnym wynalazkiem. Urządzenia te, wpędzane w ruch siłą mięśni człowieka, następnie zwierząt, i również z zastosowaniem przeciwwagi, były montowane już w antycznym Rzymie w Pałacu Nerona czy Koloseum.
Dzisiejsze windy różnią się od prototypów tylko współczesnym wyglądem i przyłączem do prądu, natomiast prawo działania zostaje identyczna – każda winda transportuje ludzi lub towary w dwie strony.

Typy wind

Obecne regulaminy budowlane wyraźnie określają konieczność instalowania wind w blokach mieszkalnych i biurowcach — jeszcze do niedawna instalowanie wind było wykonalne tylko w budynkach pięciopiętrowych oraz wyższych, aktualnie — w zależności od budowy samej windy — wolno je montować w budynkach dużo niższych, również dwupiętrowych.

W budynkach mieszkalnych funkcjonują windy osobowo towarowe, służące do transportu wyznaczonej liczby ludzi albo rzeczy – na przykład sprzętów, z kolei w lokalach użyteczności publicznej montowane są prócz tego rodzaju dźwigów, również windy o specjalnym przeznaczeniu, to znaczy platformy dla osób niepełnosprawnych.

Bezpieczeństwo w czasie użytkowania dźwigów osobowych

Każda winda osobowa lub osobowo-towarowa ma zdefiniowany udźwig i kubaturę. Ta zasada powinna być bezwzględnie przestrzegana ze względu na bezpieczeństwo użytkowników – nadmiernie przeładowany dźwig osobowy może skutkować awarią czy też nadzwyczaj niebezpieczną sytuacją którą jest odczepienie się liny nośnej. Ta sama norma dotyczy platformy do transportowania osób niepełnosprawnych – z wyjątkiem typowych środków ostrożności, platforma tego rodzaju powinna mieć dodatkowe zabezpieczenia, dlatego że osoba siedząca na wózku inwalidzkim, w sytuacji zagrożenia nie będzie w stanie samodzielnie się wydostać z uszkodzonego dźwigu.

Platformy do przewożenia osób niepełnosprawnych to zazwyczaj ze wszystkich stron oszklone kabiny, co także jest swego rodzaju wariantem zabezpieczającym użytkowników — w momencie awarii dźwigu, szklane zapory gwarantują doglądanie sytuacji oraz podtrzymywanie kontaktu wzrokowego z jednostką zamkniętą w środku windy, co ma nader wartościowy wydźwięk.

Zobacz więcej:
windy.

0 Replies to “Windy – serwis i montaż. Katowice”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *