Gry online zbiór kultowych gier

Wietnam – wiza, ciekawostki, wojna

Na liście państw, które warto odwiedzić w celach krajoznawczych znajduje się Wietnam. To państwo liczące ponad 90 milionów obywateli. Jest 15 państwem na Ziemii odnśnie populacji. Wietnam leży w południowo – wschodniej Azji. Graniczy z Chinami, Laosem i Kambodżą. Kraj ten jest niewiele większy od Polski.

Warto wiedzieć jakie ciekawostki ukrywa w sobie Wietnam. Pierwsza z nich to fakt, że znajduje się w tym miejscu znaczna liczba motocykli. Każda rodzina posiada ich po kilka. W południe w aglomeracjach jest nadzwyczaj bezgłośnie, ponieważ po obiedzie obywatele Wietnamu mają w zwyczaju ucinać sobie drzemkę.

Kiedy wybierzemy się do Wietnamu, to nie bądźmy zaskoczeni, jak tamtejsi mieszkańcy będą nas wypytywać o wiek, stan cywilny oraz obywatelstwo. Jako że są to rutynowe pytania zadawane obcokrajowcom. Turyści, jak i wszelcy inni mogą w wietnamskich knajpach napić się mrożonej herbaty serwowanej za darmo.

Do innych nowinek należy to, iż 3/4 Wietnamczyków ma identyczne nazwisko, które jest również imieniem. Kiedy patrzaliśmy na produkcje filmowe o Wietnamie nie uszło zapewne naszej uwadze fakt, że jest w tym miejscu sporo zwierząt. Towarzystwo dzikich zwierząt, to jeden z powodów, dla jakich turyści podróżują do owego azjatyckiego kraju. Napotkać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, bezczynne, nosorożce, węże i jeszcze dużo innych zwierząt.

Wietnam, to także miejsce słynące ze okazałych pałaców oraz świątyń. To kraj dla nas egzotyczny i w związku z tym nie wiadomo czego się spodziewać. Wcześniej, gdy myśleliśmy o tym kraju, to na myśl przybywa nam jedno powiązanie – wojna w Wietnamie. Dzisiaj już tak nie kojarzymy tego dalekiego od Polski państwa.

Ci którzy wcześniej podróżowali w to miejsce potwierdzają, że można się w nim zakochać. Przede wszystkim jest to bardzo rozciągnięty kraj. Przestrzeń Wietnamu liczy więcej niż trzysta trzydzieści kilometrów kwadratowych. Kraj dzieli się na pięćdziesiąt osiem prowincji. Wietnam jest państwem w dużej mierze rolniczym. Uprawia się w tym miejscu nie tylko ryż, ale także herbatę, tytoń, ananasy, a także kawę. Jest to drugi kraj na świecie zaraz po Brazylii w branży uprawy kawy.

Źródło:
vietnam visa online .

0 Replies to “Wietnam – wiza, ciekawostki, wojna”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *