Gry online zbiór kultowych gier

Indie: flaga, ludność,religia, e-wiza

Symbole Indii

Jednym z najbardziej znanych krajów świata są Indie. Jest to kraj zlokalizowany w Azji Południowej. Jest siódmym co do wielkości państwem na świecie. Jego powierzchnia to 3 287 590 km2 . Indie to również 2 na świecie kraj, który posiada największą ilość rezydentów. Konkretna liczba mieszkańców Indii to 1 316 896 000, a gęstość zaludnienia to 390 osób/km2.
Jednymi z większych miast Indii są Mombaj, Delhi, Bangaluru czy Kolkata.

Flaga Indii

Indie flaga, która reprezentuje owy kraj jest w barwach: szafirowym, białym i dodatkowo zielonym. Odcienie tego typu oznaczają męstwo oraz poświecenie, prawdę i pokój, pobożność, rozrodczość i waleczność. W centrum flagi widnieje tzw. dharma-czakry – pierścień prawości oraz praworządności. Cała flaga zwana jest Tirangą.

Godło Indii

Kolejnym znakiem Indii jest godło – rzeźba prezentująca kwiat lotosu. Skonstruowana jest ona z rzeźb czterech lwów, które konotują cztery wielkie prawdy buddyzmu. Figury te ustawione są tyłem do siebie.

Język Indii

Językiem podstawowym w Indiach jest hindi i język angielski. Rodzimi obywatele tego kraju porozumiewają się także językami przynależnymi do danego rejonu. Jest ich sumarycznie 21.

Indie – religia

Indie religia, która dominuje na obszarze państwa to hinduizm. Zasadniczymi wierzeniami tej religii jest przeświadczenie w to, że człowiek i jego los scalony jest zasadniczo ze wszechświatem. Każda jednostka przeżywa wędrówkę dusz a następnie odradza się w kolejnych wcieleniach. Nazywane jest to mianem reinkarnacji.

Indie uznawane są za jedne z najbardziej zróżnicowanych powierzchniowo krajów. Konfiguracja teremu jest nadzwyczaj różnorodna. Na północy zlokalizowane są pasma Himalajów, natomiast na zachodzie rozpościerają się nadmorskie kotliny. Przeważającym klimatem Indii jest klimat zwrotnikowy przedzielony na kilka podklimatów. Związane jest to z przestronnym obszarem, który zajmuje owy kraj.

Złoża naturalne – Indie

Głównymi bogactwami naturalnymi Indii są: węgiel kamienny, ropa naftowa i rudy żelaza.
Indie posiadają również bardzo odpowiednio rozwiniętą infrastrukturę. Transport lotniczy a także kolejowy jest niezwykle dobrze rozpowszechniony a także udoskonalany z roku na rok. Znaczącym elementem gospodarki Indii jest także przewóz wodny.

Więcej informacji:
indian e-visa.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować do Indii?

0 Replies to “Indie: flaga, ludność,religia, e-wiza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *