Gry online zbiór kultowych gier

Wyjaśnij dlaczego Egipt był nazywany darem Nilu

Egipt darem Nilu

W dzisiejszym wpisie wytłumaczę czemu Egipt, był potocznie tytułowany „darem Nilu”.

Egipt jest położony w Afryce, w części pustynnej. Czyli wokół otaczały go same piaski, nigdzie nie było jezior lub roślin, oprócz kaktusów. Jednak przez Egipt przepływa jedna rzeka „Nil”, to jest jedyna rzeka, która przepływała przez Egipt.

Znaczenie Nilu


Właśnie niedobór rzek, na terenie Egiptu, hamował hodowlę roślin, sprawniejsze poruszanie się. Co roku rzeka wylewała się, co komplikowało hodowlę roślin. Co ciekawe wylewy rzeki symbolizowały tok egzystowania w państwie faraonów. Nowinką jest że kalendarz starożytnych Egipcjan, bazuje na wylewach rzeki: siewy i dodatkowo żniwa odpowiadały obecnym porom roku. Także ciekawe może być, że nazwa „Egipt” pochodzi od staroegipskiego słowa Kemi, co znaczy „muł nilowy”(później z tego mułu wyrabiano cegły). Wracając do komunikacji wodnej, Nil używano właśnie do przewożenia przygotowanych bloków, jakie były wykorzystywane do budowy piramid dla pierwszych faraonów. Nil był również kojarzony z wiarą, jaka była niezwykle znacząca dla starożytnych Egipcjan.

Nil a wierzenia religijne


Faraon odbywał swoją ostatnią ziemską wyprawę po Nilu, wraz z gromadą żałobników. Rzeka ma swoje dwa własne bóstwa: Apis, który był odpowiedzialny za wylewy wody, oraz Sobeka bóg krokodyl – opiekował się obszarami, które obfitowały w wodę. Oczywiście wylewy Nilu, były niekiedy zbyt małe, żeby cokolwiek hodować, co owocowało znacznym głodem, dlatego społeczność Egiptu została zmuszona do budowy kanałów nawadniających. Optymalnym i największym ogniwem upraw stanowili rolnicy, ich było najwięcej więc to oni wykonywali najwięcej prac fizycznych.

Zobacz więcej: e-Visa for Egypt .

0 Replies to “Wyjaśnij dlaczego Egipt był nazywany darem Nilu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *